Kasa fiskalna dla mechanika – koszty

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Ministerstwo Finansów przygotowało rozporządzenie zgodnie z którym wielu przedsiębiorców czekają zmiany. Zmiany dotyczą stosowania kas fiskalnych. Kogo dotyczy nowe rozporządzenie? Między innymi mechaników, prawników, fryzjerów, kosmetyczki, lekarzy, stomatologów. Osoby, które świadczą powyższe usługi są zobowiązane od 2015 roku do instalacji i używania kas fiskalnych, a więc do ewidencji sprzedaży za pomocą urządzeń fiskalnych. Zwolnienie podmiotowe już nie obowiązuje i powyższe branże nie mogą od nowego roku korzystać ze zwolnienia, nawet jeśli ich obrót nie przekroczy 20 tysięcy złotych w ciągu roku. Jaką kwotę trzeba wydać na kasę fiskalną? Sprawdźmy.

Kasa fiskalna  dla mechanika to wydatek. Jaki? To zależy od kasy, jaką chcemy kupić. A kupić powinniśmy kasę, która będzie spełniała nasze oczekiwania. Atrakcyjny design to nie wszystko. Pod uwagę powinniśmy wziąć inne parametry, które powinniśmy dopasować do profilu swojej firmy. Kierując się tylko i wyłącznie kryterium cenowym po jakimś czasie mogą nas spotkać kolejne wydatki. I nie chodzi tu tylko o naprawy serwisowe, ale również o funkcje, których w kupionym przez nas modelu nie ma. O jakie funkcje chodzi? A chociażby o gotowość wymiany waluty ze złotówki na euro lub elektroniczną kopię paragonu. Ten ostatni parametr pozwala na zaoszczędzenie papieru, a tym samym gotówki. Kasy z elektroniczną kopią paragonu możemy kupić już za 1300 złotych netto.

A więc kasa fiskalna dla mechanika powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Jeśli nie zawsze mamy dostęp do zasilania sieciowego, wybierzmy kasę przenośną, zwracając uwagę na akumulator. Powinien być wytrzymały i pracować w różnych temperaturach otoczenia. Kasa mobilna to koszt około 1300 złotych netto.

Przeglądając oferty sklepów zwracajmy uwagę na podane ceny, a konkretnie, czy są to ceny netto, czy brutto. Ten drobny „szczegół” sprawia wielu przedsiębiorcom przykrą niespodziankę, bo okazuje się, że urządzenie z ceną netto jest w rzeczywistości droższe. Kasa fiskalna dla mechanika nie musi być kupowana w sklepie stacjonarnym. Sklepy internetowe mają wiele promocyjnych ofert.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.